Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Михајло Апостолски  (Прочитано 2468 пати)

ohrid1941

• Administrator
  • Hero Member
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 3174
    • Погледај го Профилот
Михајло Апостолски
« на: Мај 15, 2009, 06:26:01 »

Молба од таткото на Михајло Апостолски за неговото ослободување

« Последно менување: Мај 15, 2009, 06:29:28 ohrid1941 »
Сочувана

MacedonBG

• Moderator
  • Hero Member
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 762
    • Погледај го Профилот
    • Българският националистически форум
Одг: Михајло Апостолски
« Одговори #1 на: Јануари 24, 2010, 12:13:28 »

МОЛБАТА НА БАЩАТА Ветеранът от Първата световна война, българският военен инвалид Мите Апостолов пише прочувствено писмо-молба до Министъра на войната на България: МОЛБА от Мите Апостолов Матовски жител на гр. Щип, Ново село "Господин Генерал, Син ми Михаил Митев Апостолов, действащ майор в щаба на Дравската дивизия, в гр. Любляна, е пленен през настоящата война и отведен в пленническия лагер VECTRE. Позволявам си да Ви помоля най-учтиво, Господин Генерал, да бъдете така добър и разпоредите да се направят съответните постъпки, щото моят син, който е българин, роден от български родители в гр. Щип, да бъде освободен от пленничество. Господин Генерал, позволявам си да добавя, че съм един от първите добри българи в Щип, работил съм за България и българщината, а в световната война като опълченец от българската армия бях ранен на албанската граница и от това раняване останах инвалид. След завръщането от войната намерих имота си унищожен и разграбен и останах като обикновен обущарски работник при голяма оскъдица да прехранвам многочленното си семейство. Единствената утеха за мен и семейството ми беше моят син Михаил, който е постъпил на служба в сръбската армия не от любов към държавата им, а да намери там препитание и с надежда, че страната ни ще се върне един ден към майката родина и тогава ще може да служи на нашия любим Цар и Държава. Очаквам молбата ми да бъде удовлетворена и оставам с отлично към Вас почитание." 23 юний 1941 г. гр. Щип. Мите Апостолов / подпис / Министърът е резолирал писмото така: " Рим. За освобождаване - 2 юли 1941 г." Скоро Михаил Апостолов пристига в София. Предложена му е работа в българската армия - чин капитан. Оказва се, че еничарите били честолюбиви. Обиден, че не получил по-достоен пост, Михаил Апостолов се връща в Македония и предоставя услугите си на Титовата Югославска комунистическа партия. От този момент Михайло Апостолски "посвещава" живота си и дължи кариерата си на изграждането на "македонската държава, македонския език и македенската нация". "Опорна точка" на неговото въздигане на високи постове в армията и "науката" /Генерал-полковник, академик/ е откритата му злост срещу България... Над 400 -те му "научни" трудове са издадени на почти всички европейски езици, за да стигне голямата лъжа за българите в Македония, изфабрикувана в Белград и Москва, до колкото се може повече хора по света, за да прилича на истина. Едно българско семейство от Македония е поредният парадокс, който е характерен единствено за комунистическата мутация на човешкия вид - баща и син, родом българи. Първият умира като българин, а вторият - като "македонец" и заклет враг на своя род...
Сочувана
Българският националистически форум http://www.forum.bg-nacionalisti.org/index.php
Facebook account - Kaloian Ivanov Macedonbg

manastirli

• Newbie
  • *
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 8
    • Погледај го Профилот
Одг: Михајло Апостолски
« Одговори #2 на: Март 20, 2010, 12:29:47 »

Многу јак документ,само што тој докажува.Како беше законот од 1940 и 1941 за нација?

Што може да биде бугарин?
Сочувана