Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: ЖЕЛБИ ЗА ДОБРЕ ДОЈДЕ НА СИТЕ НОВИ ЧЛЕНОВИ  (Прочитано 13870 пати)

лејди

 • Гостин

ЖЕЛБИ ЗА ДОБРЕ ДОЈДЕ НА СИТЕ НОВИ ЧЛЕНОВИ , ПОЖЕЛУВАМ ХАРМОНИЧНА КОМУНИКАЦИЈА И И ИСКРЕНИ ЖЕЛБИ ЗА ДОБРОНАМЕРНИ КОНТАКТИ, СЕ СО ЦЕЛ ЗА ОСТВАРУВАЊЕ НА ВЕКОВНИОТ ИДЕАЛ НА НАРОДОТ НА ОВОЈ
БАЛКАН ЗА РАЗБИРАЊЕ,СОЖИВОТ А НАЈМНОГУ ЧОВЕКОЛУБИЕ
Сочувана

Apokatastasis

 • Newbie
 • *
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 2
  • Погледај го Профилот
Одг: ЖЕЛБИ ЗА ДОБРЕ ДОЈДЕ НА СИТЕ НОВИ ЧЛЕНОВИ
« Одговори #1 на: Март 03, 2009, 04:09:56 »

Крајно време беше веќе осознаениот дел од македонците да си имаат своја интернет страна и форум.

Поздрави за форумот!!!
Сочувана

MacedonBG

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 762
  • Погледај го Профилот
  • Българският националистически форум
Одг: ЖЕЛБИ ЗА ДОБРЕ ДОЈДЕ НА СИТЕ НОВИ ЧЛЕНОВИ
« Одговори #2 на: Март 03, 2009, 04:43:36 »

Поздрави и от мен, братя и сестри!
Сочувана
Българският националистически форум http://www.forum.bg-nacionalisti.org/index.php
Facebook account - Kaloian Ivanov Macedonbg

Загоричане

 • Newbie
 • *
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 7
  • Погледај го Профилот
Одг: ЖЕЛБИ ЗА ДОБРЕ ДОЈДЕ НА СИТЕ НОВИ ЧЛЕНОВИ
« Одговори #3 на: Март 03, 2009, 07:27:51 »

Поздрав от София.Най-после сайт за нашите братя в Македония
Сочувана

kbc

 • Newbie
 • *
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 10
  • Погледај го Профилот
Одг: ЖЕЛБИ ЗА ДОБРЕ ДОЈДЕ НА СИТЕ НОВИ ЧЛЕНОВИ
« Одговори #4 на: Март 03, 2009, 11:05:13 »

Нека ни е со здравје.
Пожелувам и овде да не се ископираат проблемите од форумот на ВРМО-БНД, каде што ме прогласија за македонист.
Нека овој форум биде конструктивен и бугарски, без кавги и делби.
И се надевам дека Караман и бец нема да дојдат тука да сејат отров, омраза и Аспарухов фанатизам!
Поздрав на сите нас,
Коста!
Сочувана

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот
Одг: ЖЕЛБИ ЗА ДОБРЕ ДОЈДЕ НА СИТЕ НОВИ ЧЛЕНОВИ
« Одговори #5 на: Март 03, 2009, 11:55:06 »

Честито за новия сайт и новия форум и на добър час !  :)

Поздрав до всички с Българска Рапсодия "Вардар", опус 16, от Панчо Владигеров:
http://store2.data.bg/turbudizel/music/p.%20vladigerov%20-%20vardar%20(bulgarian%20rhapsody).mp3

Ако горния линк не работи извън БГ, то тогава кликнете тук:
http://www.friends.bg/video/1408561be643c692f3e8b93bb84fbe46
http://www.youtube.com/watch?v=rRnZsm_isMY


               
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

deyan

 • Newbie
 • *
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 15
  • Погледај го Профилот
Одг: ЖЕЛБИ ЗА ДОБРЕ ДОЈДЕ НА СИТЕ НОВИ ЧЛЕНОВИ
« Одговори #6 на: Март 04, 2009, 09:52:11 »

ПОЗДРАВ НА ВСИЧКИ, ЧЕСТИТА БАБА МАРТА, ДА СТЕ ЗДРАВИ
СПЕЦИАЛЕН ПОЗДРАВ ДО KBC И НЕКА ПОЖЕЛАНИЕТО МУ "Нека овој форум биде конструктивен и бугарски, без кавги и делби" ДА СЕ СБЪДНЕ

ПОЗДРАВИ
Сочувана

Видин

 • Newbie
 • *
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 13
  • Погледај го Профилот
Одг: ЖЕЛБИ ЗА ДОБРЕ ДОЈДЕ НА СИТЕ НОВИ ЧЛЕНОВИ
« Одговори #7 на: Март 04, 2009, 03:20:27 »

Нека ни е со здравје.
Пожелувам и овде да не се ископираат проблемите од форумот на ВРМО-БНД, каде што ме прогласија за македонист.
Нека овој форум биде конструктивен и бугарски, без кавги и делби.
И се надевам дека Караман и бец нема да дојдат тука да сејат отров, омраза и Аспарухов фанатизам!
Поздрав на сите нас,
Коста!

Здравей Коста. Имаш ли нещо общо с "Коста" от форума в dir.bg? Какво е станало м/у теб и Караман, толкова ли е страшно?
Сочувана

Karaman

 • Jr. Member
 • **
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 95
  • Погледај го Профилот
Одг: ЖЕЛБИ ЗА ДОБРЕ ДОЈДЕ НА СИТЕ НОВИ ЧЛЕНОВИ
« Одговори #8 на: Март 04, 2009, 07:28:25 »

Привет и от мен! :)

Кбц, много благодаря за поканата! Ако не ме беше поканил толкова настоятелно, нямаше да се включа в тоя форум. ;)

Поздрави до всички!
Сочувана

kbc

 • Newbie
 • *
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 10
  • Погледај го Профилот
Одг: ЖЕЛБИ ЗА ДОБРЕ ДОЈДЕ НА СИТЕ НОВИ ЧЛЕНОВИ
« Одговори #9 на: Март 04, 2009, 10:51:56 »

Нека ни е со здравје.
Пожелувам и овде да не се ископираат проблемите од форумот на ВРМО-БНД, каде што ме прогласија за македонист.
Нека овој форум биде конструктивен и бугарски, без кавги и делби.
И се надевам дека Караман и бец нема да дојдат тука да сејат отров, омраза и Аспарухов фанатизам!
Поздрав на сите нас,
Коста!

Здравей Коста. Имаш ли нещо общо с "Коста" от форума в dir.bg? Какво е станало м/у теб и Караман, толкова ли е страшно?

Не, Коста ми е истинското име, и барем тука не морам да се кријам.
Страшното е што тој Караман е фашизоиден прото-бугарски фанатик, кој на Македонија и на сите нас, македонските и тракиските бугари гледа од висина. Не навредува и понижува каде што ќе стигне, на неколку форума и под неколку ника.
Кога не му одговара она што го пишуваш си има готов рецепт да те дискредитира, а тоа е што ќе те прогласи за `македонист`. Поимот македонец или бугарин од Македонија за него не постои и е продукт на скопската (србокомунистичка) пропаганда.
Иако упорно се декларирав како бугарин, ми цитираше реченица по реченица, со детални анализи, само и само да докаже дека сум србизиран македонист и да издејствува за мене бан.
Не ме банираа, ама јас престанав да одам на тој одвратен форум.
Ете така, за сите да знаат.
Затоа Карамане, за Аспарух, седи си во Трново или Габрово или каде и што си. Ние сме вистински бугари од вистинското срце на Бугарија - Македонија!
Сочувана

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот
Одг: ЖЕЛБИ ЗА ДОБРЕ ДОЈДЕ НА СИТЕ НОВИ ЧЛЕНОВИ
« Одговори #10 на: Март 05, 2009, 01:44:48 »

Затоа Карамане, за Аспарух, седи си во Трново или Габрово или каде и што си.

Гледам, още от сега работите одат на кавга, та сакам само са го изкористам случайот и да покажам дека Велико Търново и Габрово са преубави градови, а не место за притвор на Караман !  :D

Търново е главен град на Втората бугарска империя - еве читайте тука:
http://www.veliko-tarnovo.net/
http://www.velikoturnovo.info/

Секой, кой го посетува градот, мора да я види Аудио-визуалнат програма "Царевград Търнов – Звук и светлина":
http://www.velikoturnovo.info/id-22/шоу-звук-и-светлина.htmlЗа информация на КБЦ - Аспарух е живял в Плиска, ни во Търново, ни во Габрово !  ;D
« Последно менување: Март 05, 2009, 01:49:02 Competent »
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

ohrid1941

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3174
  • Погледај го Профилот
Одг: ЖЕЛБИ ЗА ДОБРЕ ДОЈДЕ НА СИТЕ НОВИ ЧЛЕНОВИ
« Одговори #11 на: Март 05, 2009, 02:08:41 »

Благодариме за снимките! Велико Tърново е величествен град. Имав можност да го гледам "Звук и светлина" два пати во иста вечер.
Сочувана

kbc

 • Newbie
 • *
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 10
  • Погледај го Профилот
Одг: ЖЕЛБИ ЗА ДОБРЕ ДОЈДЕ НА СИТЕ НОВИ ЧЛЕНОВИ
« Одговори #12 на: Март 05, 2009, 02:42:38 »

Abre od kade naucivte i za ovoj sajt?
Bog da cuva, izgleda deka i tuka nema da ima mir od Horata ot Osmensko i Jantarsko!
Taka ni bilo pisano, izgleda.
Nemam namera da se karam ovde, kako sto ne se karav ni tamu. Jas si otidov, oti popametniot - popusta.
Gledajte narode da ne ve ubedat deka Aspoaruh bil pogolem bugarin od nas, makedoncite!
Bugari sme nie, a toj bil proto-bugarin.
Сочувана

Karaman

 • Jr. Member
 • **
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 95
  • Погледај го Профилот
Одг: ЖЕЛБИ ЗА ДОБРЕ ДОЈДЕ НА СИТЕ НОВИ ЧЛЕНОВИ
« Одговори #13 на: Март 05, 2009, 06:41:35 »

Нека овој форум биде конструктивен и бугарски, без кавги и делби.
И се надевам дека Караман и бец нема да дојдат тука да сејат отров, омраза и Аспарухов фанатизам!

Не, Коста ми е истинското име, и барем тука не морам да се кријам.
Страшното е што тој Караман е фашизоиден прото-бугарски фанатик, кој на Македонија и на сите нас, македонските и тракиските бугари гледа од висина. Не навредува и понижува каде што ќе стигне, на неколку форума и под неколку ника.
Кога не му одговара она што го пишуваш си има готов рецепт да те дискредитира, а тоа е што ќе те прогласи за `македонист`. Поимот македонец или бугарин од Македонија за него не постои и е продукт на скопската (србокомунистичка) пропаганда.
Иако упорно се декларирав како бугарин, ми цитираше реченица по реченица, со детални анализи, само и само да докаже дека сум србизиран македонист и да издејствува за мене бан.
Не ме банираа, ама јас престанав да одам на тој одвратен форум.
Ете така, за сите да знаат.
Затоа Карамане, за Аспарух, седи си во Трново или Габрово или каде и што си. Ние сме вистински бугари од вистинското срце на Бугарија - Македонија!

Уважаеми, Коста, само едно нещо не мога да разбера - хем казваш този форум да бъде конструктивен и български, без делби и кавги, хем говориш с омраза за Аспарух.
Всъщност, би ли ми обяснил какво ти е отношението към Аспарух и неговите българи?
Колкото до мен - остави другите сами да преценят що за птица е Караман.

Gledajte narode da ne ve ubedat deka Aspoaruh bil pogolem bugarin od nas, makedoncite!
Bugari sme nie, a toj bil proto-bugarin.
Ще те разочаровам, но трябва да ти кажа, че Аспарух наистина е бил българин. Така той сам себе си е наричал, и Тервел, и Крум, и Омуртаг. И Борис Кръстителят, и Симеон Велики дори! Те всички по етнос за били тези, които ти наричаш прото-българи. Но, те самите са се наричали БЪЛГАРИ. Дори си мисля, че е направо кощунствено ние да ги наричаме прабългари. В крайна сметка тези велики мъже са дали много за да пребъде България. Някои от тях са помогнали и да пребъде Европа християнска. Ако не беше Тервел най-вероятно ние щяхме да говорим арабски и да сричаме Коана.
Та, кбц, пак да те питам - какво против имаш Аспаруховите българи?

Компетент, страшно красиви снимки на Търново. Поздравления!
« Последно менување: Март 05, 2009, 06:52:09 Karaman »
Сочувана

kbc

 • Newbie
 • *
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 10
  • Погледај го Профилот
Одг: ЖЕЛБИ ЗА ДОБРЕ ДОЈДЕ НА СИТЕ НОВИ ЧЛЕНОВИ
« Одговори #14 на: Март 05, 2009, 07:21:19 »

Фашисто пагански, немам ни најмала намера со тебе овде да се препукувам. Крстител, некој кој не бил христијанин?
Од ВМРО-БНД си отидов само поради тебе и лудата бец, змијата отровница.
Те молам остави ме на мира, и оди научи го Аспарух и компанија прво нека зборат бугарски како мене, или барем како тебе, па ќе размислиме дали треба да ги стреламе веднаш или по еден месец.
Ај суздравје, и те молам, веќе да не ми се обраќаш мене.
Администратори, внимавајте на овој човек, ако му се дозволи да остане овде, ќе ни го разори форумот, како што направи и во Бугарија.
Сакате банирајте го - не сакате - не мора.
Сочувана