Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Здружение на граѓани " Македонско - Бугарско пријателство"  (Прочитано 3526 пати)

MacedonBG

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 762
  • Погледај го Профилот
  • Българският националистически форум

По инициатива на Здружение на граѓани " Македонско - Бугарско пријателство" Ансамбал „Гоце Делчев„ гостува в Битоля. http://www.youtube.com/watch?v=BqxGLTGVPAw&feature=player_embedded
Сочувана
Българският националистически форум http://www.forum.bg-nacionalisti.org/index.php
Facebook account - Kaloian Ivanov Macedonbg

MacedonBG

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 762
  • Погледај го Профилот
  • Българският националистически форум

Здружение на граѓани " Македонско - Бугарско пријателство"   
13 ноември 2010 г. · 00:00 - 07:00
Място    Битола,хотел-ресторант „Премиер“ начало 20ч   
Здружение на граѓани " Македонско - Бугарско пријателство"
Допълнителна информация    на 13.11.2010г се организира првата Македонско-Балгарска забава,комплетна музичка програма со гости од Р.Балгарија
Сочувана
Българският националистически форум http://www.forum.bg-nacionalisti.org/index.php
Facebook account - Kaloian Ivanov Macedonbg

MacedonBG

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 762
  • Погледај го Профилот
  • Българският националистически форум
Сочувана
Българският националистически форум http://www.forum.bg-nacionalisti.org/index.php
Facebook account - Kaloian Ivanov Macedonbg