Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Historical Dictionary of the Republic of Macedonia  (Прочитано 1762 пати)

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот
Historical Dictionary of the Republic of Macedonia
« на: Октомври 31, 2010, 03:59:52 »

« Последно менување: Октомври 31, 2010, 12:17:49 Competent »
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот
Одг: Historical Dictionary of the Republic of Macedonia
« Одговори #1 на: Октомври 31, 2010, 01:05:29 »

Нов контроверзен речник за историјата на Македонија од бугарски автор

http://sitel.com.mk/dnevnik/makedonija/nov-kontroverzen-rechnik-za-istorijata-na-makedonija-od-bugarski-avtor
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот
Одг: Historical Dictionary of the Republic of Macedonia
« Одговори #2 на: Октомври 31, 2010, 01:08:49 »

Речникот на Бечев го налути семејството на Никола Бадев

http://sitel.com.mk/dnevnik/makedonija/rechnikot-na-bechev-go-naluti-semejstvoto-na-nikola-badev

 8)
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

ppan

 • Full Member
 • ***
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 219
  • Погледај го Профилот
Одг: Historical Dictionary of the Republic of Macedonia
« Одговори #3 на: Октомври 31, 2010, 08:03:49 »

Historical Dictionary of the Republic of Macedonia
by Dimitar Bechev

Competente,
Дай друг линк, че тука PDF-файлът е повреден. Поне така казва моят компютър! И не може да го отвори. Можеш да го пратиш и тук: [email protected]
Сочувана