Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: БИМ, БАМ..., БАН – когато гръм удари...  (Прочитано 8027 пати)

Competent

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 3619
    • Погледај го Профилот
Одг: БИМ, БАМ..., БАН – когато гръм удари...
« Одговори #15 на: Ноември 25, 2010, 06:09:30 »

Председателят на БАН акад. Никола Съботинов:
Точно това исках да чуя – че имотите на БАН ще останат на БАН


http://www.vsekiden.com/81876#comment-615579
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !