Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Фрескоживописот во црквите пропаѓа  (Прочитано 2687 пати)

disidente

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 5398
    • Погледај го Профилот
Фрескоживописот во црквите пропаѓа
« на: Септември 20, 2010, 01:51:58 »

Фрескоживописот во црквите пропаѓа

Охрид, 17. септември 2010 (ИНПРЕС)

Цитат
Во организација на Здружението за валоризација, популаризација и педагогија на културното наследство - Македонида, а со поддршка на Министерството за култура, деновиве во посета на Македонија се врвните меѓународни експерти за заштита на културното наследство, професорите од Италија, Џоната Рици и Вернер Шмид.

http://inpress.com.mk/?ItemID=8DC2B78AECFD4C4397E9802BA4BA373D
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !