Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Христо Силянов - 130 години от рождението му  (Прочитано 3560 пати)

Пламен Павлов

  • Full Member
  • ***
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 102
    • Погледај го Профилот

Ето емисията на "Час по България" с Александър Гребенаров и Ружа Симеонова:
http://www.skat.bg/products.php?type=10&genre=1655
Приятно гледане!
Сочувана