Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Koй е Киро Глигоров?  (Прочитано 3601 пати)

disidente

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 5398
  • Погледај го Профилот
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !

Стариот

 • Jr. Member
 • **
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 77
 • Всичко за Македония!
  • Погледај го Профилот
  • Книги за Македония, Books about Macedonia
Одг: Koй е Киро Глигоров?
« Одговори #1 на: Јуни 19, 2010, 01:17:25 »Киро Глигоров (ляво) в българска студентска униформа.Киро Глигоров (дясно) в българска студентска униформа.
Сочувана
Всичко за Македония!