Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Протест во Солун со македонски знамиња  (Прочитано 1736 пати)

disidente

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 5398
    • Погледај го Профилот

Протест во Солун со македонски знамињаНавивачите на фудбалски клуб Ираклис од Солун со македонски знамиња го изразија својот протест поради одземената лиценца за настап во Суперлигата на Грција. Дел од нив на завчерашните демонстрации во Солун побараа еден од најстарите клубови во земјата, основан во 1908 година, во знак на револт да се пријави за настап во првенството на Македонија. За ова се отвори жестока полемика на „Фејсбук“, во која приврзаниците на таа идеја го ставија македонското државно знаме на своите постови. Навивачите на Ираклис најавија протести за денеска и во Атина. На фотографијата со стрелки се обележани македонските знамиња

http://www.utrinski.com.mk/default.asp?ItemID=C62346CF53619648B31336436315FE9A
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !