Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Блокада на А1  (Прочитано 1401 пати)

Daskal

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 1265
  • Погледај го Профилот
Блокада на А1
« на: Ноември 25, 2010, 09:14:25 »

Блокада на А1, на БЦ му се отели кравата...

http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=130756

камиказе потег на ДПМНЕ, но се типично за едно општество како МК

« Последно менување: Ноември 25, 2010, 09:56:55 Daskal »
Сочувана
"Македония, а и други изстрадали народи са без никакво съмнение най-искрените поддръжници на идеята за обединена Европа."
Ванчо Михайлов (1896-1990) лидер на ВМРО, последната крупна фигура в историята на македонското освободително движение

Daskal

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 1265
  • Погледај го Профилот
Одг: Блокада на А1
« Одговори #1 на: Ноември 25, 2010, 10:10:02 »

Во суштина удба си игра мајтап со мк општество...
Сочувана
"Македония, а и други изстрадали народи са без никакво съмнение най-искрените поддръжници на идеята за обединена Европа."
Ванчо Михайлов (1896-1990) лидер на ВМРО, последната крупна фигура в историята на македонското освободително движение

Anton

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 580
  • Погледај го Профилот
Одг: Блокада на А1
« Одговори #2 на: Ноември 25, 2010, 11:26:00 »

Во суштина удба си игра мајтап со мк општество...

И  овој случај е  конструкција  во  режија  на Српските  фашистички  тајни  служби  УДБА  и КОС  и  нивните  инсталации  во Македонија. Тие   се  инфилтрирани  и  во  власта  и  во  опозицијата  така  да  тие во секој  случај ,независно што  ќе  произлезе  од  ова ,ќе  ќарат-нема  да  останат со  празни раце.
Сочувана