Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Стига сме спали! Да тропнем по масата и да се разберем с Македония!  (Прочитано 130570 пати)

PANKOVSKY

• Full Member
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 206
    • Погледај го Профилот

Еве уште едно интервју, повторно не е спомната Македонија каде односот со бугарските воени паметници е брутален:

Информационна агенция "Фокус", 30.01.2010
Митрополит Николай: Вярата е особено значима днес, когато робството е духовно

"...Пловдивският митрополит Николай в интервю за Агенция „Фокус”. Митрополитът присъства на представянето на изданието на албума „Руски паметници от Освободителната война” в Пловдив и предложи книгата да бъде разпространена в цялата страна..."

Точно този е "божият" човек, който нарече трагичният инцидент в Охридското езеро с кораба "Илинден", при който загинаха 15 българи така:"Божие възмездие заради българите, посетили концерта на Мадона в деня на разпятието на Свети Йоан Кръстител."
http://www.bulgaria-news.bg/category/bulgaria/society/resume/post5858.html
Неговото верую "Преклонение единствено пред братята руси" никога няма да се промени. Боже прости ме!
Вие очаквате да милее за Македония! Наивно е!
Проруското при нас е като просръбското при вас-от векове, за векове! Дано поне нашите следовници дочакат края му!

Аз лично чувствам руския народ близък, но що се касае за руската държавност, то за мене истинската Русия е тая отпреди 1917-та година, въпреки че и тогава помислите й спрямо България не са от най-чиститте.Но все пак благодарение на саможертвата на офицерите и войниците на царска Русия, която беше основен осмирител на исляма и държеше на колене близо 70 милиона мюсюлмани, се роди Третото Българско царство и те заслужават нашето признание. Това, обаче не бива да ни прави фанатични русофили и да загърбваме интересите на народа ни. Нещо повече- русофилството в България след 1917-та, не е нищо повече от един вид болшевизъм и предразположеност към национално предателство. В България сега нема комунист, който да не е и русофил ( и сърбофил де, да не забравяме :) )
Сочувана
Прост народ - слаба държава.

Competent

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 3619
    • Погледај го Профилот

Проруското при нас е като просръбското при вас-от векове, за векове! Дано поне нашите следовници дочакат края му!

Изобщо не е така ! Панковски по-горе е прав.

Доколкото си спомням, Сърбия никога не е освобождавала Вардарска Макединия, нито е положила основите на независима македонска държава ...
Лесно е да се приказва за ролята на Русия когато си роден в Свободна България ...

Край трябва да се чака за всичко, което е "анти", а не за онова, което е "про" !  ;)
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

ppan

• Full Member
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 219
    • Погледај го Профилот

Изобщо не е така ! Панковски по-горе е прав.

Доколкото си спомням, Сърбия никога не е освобождавала Вардарска Макединия, нито е положила основите на независима македонска държава ...
Лесно е да се приказва за ролята на Русия когато си роден в Свободна България ...

Край трябва да се чака за всичко, което е "анти", а не за онова, което е "про" !  ;)

Приятелю Competent,
Кое не е така? Аз доколкото мога да чета, мнението ми не се различава от това на уважавания от мен PANKOVSKY. Само дето не съм написал, че и аз чувствам руския народ близък, но не защото са наши освободители, а по-скоро защото са близък славянски народ. Но този факт не ме кара да гледам на Русия с вечна признателност. А и ти не ми казвай, че не знаеш, че целта на Русия в Руско-Турската война през 1877-78 год. не е хуманна, както учехме преди много години по история(освобождението на Румъния, България, Сърбия и Черна гора), а съвсем користна-настаняване в сферата на влияние, договорена с Австро-Унгария през 1876 г. с Райхщадското споразумение и завземане на проливите. И не ми говори за добри чувства към една държава, политиката на която винаги е била насочена против българските интереси.
И за да те уверя, трябва ли да започна още от времето на българския цар Петър I (надявам се знаеш син на кой велик цар е, и каква държава е наследил), когато в 967-969 г. руските войски на киевския княз Светослав I нахлуват в България и са една от причините за 200 годишното Византийско иго.
Ако идеалът на Русия е бил да е наш освободител през 1878 год, щеше ли да се допусне Румъния, Сърбия и Черна гора да получат пълна независимост след края на войната, а България, към която е прилаган най-жестокия геноцид от Турция и още един божий етнос, да бъде най-цинично и безсрамно разделена на три в различна степен зависими от Турция части, от които едната остава в рамките на Османската империя(нашите братя от Македония). Трябва ли да ти припомня, че отношението на Русия към България в него момент (1878 г.), е показано още в цитираното по-горе Райхщадско споразумение, с което Русия за да получи желаната сфера на влияние, приема тезата на Австро-Унгария, да не създава голяма и силна славянска държава на Балканите, която би  попречила на Австро-Унгария да окупира Босна и Херцеговина, а Сан Стефанска България е само един лицемерен ход на руската дипломация.
Трябва ли да ти напомня за повлияната от "братските" чувства политика на Русия през двете Балкански и двете световни войни, от която България губи почти половината от територията си!
Трябва ли да ти напомня за същите "братски" чувства и политика на Русия, донесли в 1944 год. на България "най-хуманния" строй на света, в който строй България почти загубва единтичността си. И верните последователи на който строй днес ограбват и продават най-цинично и безсрамно държавата ни.
Иначе никъде в предния си пост не съм намеквал, че Сърбия някога е освобождавала Вардарска Македония. Просто направих сравнение-каквито са чувствата на български народ към Русия, същите са и на македонския народ към Сърбия. Но и в двата случая те се дължат на внушение и непознаване на историята. Виж за полагане основите на независима македонска държава Сърбия и до ден днешен полага усилия, и то какви! Не знам само защо по-горе го отричаш!
Поздрави!
« Последно менување: Февруари 06, 2010, 02:33:38 ppan »
Сочувана

Competent

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Отсутен Отсутен
    • Погледај го Профилот

А и ти не ми казвай, че не знаеш, че целта на Русия в Руско-Турската война през 1877-78 год. не е хуманна, както учехме преди много години по история....

Ти, приятелю, къде си видял война да се води с хуманна цел или с липса на интереси ?  :o
Важен е крайният резултат, а не кой какви интереси е имал ....
Терминът "хуманна война" е пълен нон-сенс !
Вероятно сме учили при различни даскали и с различни буквари - мен на глупости никой не ме е учил - още тогава войната се осветляваше от множество страни !

Трябва ли да ти напомня за "братските" чувства на Русия през двете Балкански и двете световни войни, от които чувства България губи почти половината от територията си!
Трябва ли да ти напомня за същите "братски" чувства, донесли 1944 год. на България "най-хуманния" строй на света, .....

Когато БГ се бута винаги на губещата страна, най-лесно после е да ти е виновен този, или онзи ...
Има една цинична БГ поговорка "Кой ми с... в г...?"
Кой каквото сам си направи, никой не може да му го направи - дори Господ !

Просто направих сравнение-каквито са чувствата на български народ към Русия, същите са и на македонския народ към Сърбия. 

Това е дълбоко невярно и е обидно за много македонски българи, участващи в този форум !
Македонците не са сърбомани по дефиниция !!!
Както и българите не са заслепени русофили по дефиниция ...

Виж за полагане основите на независима македонска държава Сърбия и до ден днешен полага усилия, и то какви!

Сори, мой човек, но Сърбия работи за ЗАВИСИМА, а не за НЕЗАВИСИМА македонска държава - зависима от самата Сърбия, естествено !

Цитат
България почти загубва единтичността си.

БГ никога не е губила идентичността си !!!

И въобще се вбесявам, когато същите тези юнаци, които навремето сядаха накрая на всеки ред на залите за да дават тон за викове "БКП, КПСС, Ура, вечна дружба от векове за векове", сега ми се правят на евроатлантически аналитици и крайни русофоби, викат "Кой не скача е червен!" и ни казват как задължително да мислим и как не !
Антируската агитация би имала цена, ако беше направена в точното време и на точното мясо - сега нови партийни секретари не ни трябват "след дъжд качулка" !
« Последно менување: Февруари 06, 2010, 03:17:52 Competent »
Сочувана

ppan

• Full Member
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 219
    • Погледај го Профилот

А и ти не ми казвай, че не знаеш, че целта на Русия в Руско-Турската война през 1877-78 год. не е хуманна, както учехме преди много години по история....

Ти, приятелю, къде си видял война да се води с хуманна цел или с липса на интереси ?  :o
Важен е крайният резултат, а не кой какви интереси е имал ....
Терминът "хуманна война" е пълен нон-сенс !
Вероятно сме учили при различни даскали и с различни буквари - мен на глупости никой не ме е учил - още тогава войната се осветляваше от множество страни !

Трябва ли да ти напомня за "братските" чувства на Русия през двете Балкански и двете световни войни, от които чувства България губи почти половината от територията си!
Трябва ли да ти напомня за същите "братски" чувства, донесли 1944 год. на България "най-хуманния" строй на света, .....

Когато БГ се бута винаги на губещата страна, най-лесно после е да ти е виновен този, или онзи ...
Има една цинична БГ поговорка "Кой ми с... в г...?"
Кой каквото сам си направи, никой не може да му го направи - дори Господ !

Просто направих сравнение-каквито са чувствата на български народ към Русия, същите са и на македонския народ към Сърбия. 

Това е дълбоко невярно и е обидно за много македонски българи, участващи в този форум !
Македонците не са сърбомани по дефиниция !!!
Както и българите не са заслепени русофили по дефиниция ...

Виж за полагане основите на независима македонска държава Сърбия и до ден днешен полага усилия, и то какви!

Сори, мой човек, но Сърбия работи за ЗАВИСИМА, а не за НЕЗАВИСИМА македонска държава - зависима от самата Сърбия, естествено !

Цитат
България почти загубва единтичността си.

БГ никога не е губила идентичността си !!!

И въобще се вбесявам, когато същите тези юнаци, които навремето сядаха накрая на всеки ред на залите за да дават тон за викове "БКП, КПСС, Ура, вечна дружба от векове за векове", сега ми се правят на евроатлантически аналитици и крайни русофоби, викат "Кой не скача е червен!" и ни казват как задължително да мислим и как не !
Антируската агитация би имала цена, ако беше направена в точното време и на точното мясо - сега нови партийни секретари не ни трябват "след дъжд качулка" !

Аман от учители като тебе. Изглежда гледаме на нещата с различни очила.
Но този форум не е мястото да спорим за странични неща. Това можем да го направим тук в България "Live" и ще се радвам ако стане.
Поздрави!
Сочувана

Competent

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Отсутен Отсутен
    • Погледај го Профилот

Аман от учители като тебе. Изглежда гледаме на нещата с различни очила.
Но този форум не е мястото да спорим за странични неща. Това можем да го направим тук в България "Live" и ще се радвам ако стане.
Поздрави!

Като не е мястото тук, тогава защо го пишеш?
Руското влияние в БГ е несъпоставимо със сръбското господство във Вардарска Македония и всякакви "аналогии" в тази посока парфектно обслужват македонистите - точно такива псевдо-оправдания и "теории" са им постоянно в устата !  :o
Сочувана

Корени

• Hero Member
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 1070
    • Погледај го Профилот
    • Корени

Д-р Андрей Ковачев: Желая успех на Хърватска, Турция и Македония по пътя към ЕС. Но Скопие трябва да решава междусъседските си проблеми в европейски дух

http://www.gerb.bg/bg/events/eventsdetail/cat_id/1/from/eventslist/id/8092
Сочувана

Competent

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Отсутен Отсутен
    • Погледај го Профилот

Тия журналисти така и не се научиха, че на БГ език се пише Хърватия ?!
Искат да сърбизират и нас !  :o
Сочувана

Илийца

• Full Member
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 187
    • Погледај го Профилот

Правилното е Република Хърватия - http://www.mfa.bg/zagreb/

PANKOVSKY

• Full Member
  • Отсутен Отсутен
    • Погледај го Профилот

И "Хърватско" също
Сочувана

Competent

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Отсутен Отсутен
    • Погледај го Профилот

И "Хърватско" също

"Хърватско" може да е било правилно, когато Румъния, например, са наричали "Влашко", но сега вече не е официалното наименование на тази страна !  ;)
Сочувана

PANKOVSKY

• Full Member
  • Отсутен Отсутен
    • Погледај го Профилот

"Хърватско" може да е било правилно, когато Румъния, например, са наричали "Влашко", но сега вече не е официалното наименование на тази страна !  ;)

Беше правилно и "Хърватско" до 1989-та година. Тогава ни беха раздали коминтерновска клозетна ;D литература да се подготвяме за прием в комсомола (ДКМС), та там във връзка с Югославската ком.партия, си спомням, че другарят Йосип Броз Тито е роден в Хърватско.Мен, бидейки съм от "неблагонадежден колашки род", така и не ме допуснаха до заветния Димитровски комсомолски младежки съюз ;D
Сочувана

ohrid1941

• Administrator
  • Hero Member
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 3174
    • Погледај го Профилот

Информационна агенция "Фокус", 13.02.2010
Никола Груевски: За нас е неприемливо да не се казваме македонци

Цитат
„Решаването на този проблем е от особено значение за нас, тъй като представлява условие за членство в ЕС и НАТО. За нас обаче е неприемливо да не се казваме македонци и да наричаме нашия език македонски”, изтъкнал Груевски.
Сочувана

Competent

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Отсутен Отсутен
    • Погледај го Профилот

Информационна агенция "Фокус", 13.02.2010
Никола Груевски: За нас е неприемливо да не се казваме македонци

Цитат
„Решаването на този проблем е от особено значение за нас, тъй като представлява условие за членство в ЕС и НАТО. За нас обаче е неприемливо да не се казваме македонци и да наричаме нашия език македонски”, изтъкнал Груевски.

Не знам той как си представя ново име на държавата, което да не повлияе името на гражданите й и името на езика й ?  ::)

Ако си представя такова нещо, значи преговорите с Гърция са само камуфлаж ...
Изглежда целта е името да се запази като се жертва независимостта - т.е. държавата да стане отново сръбска провинция както в доброто старо кралско-югославски и титово време !  :o
Сочувана

Daskal

• Hero Member
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 1265
    • Погледај го Профилот
Сочувана
"Македония, а и други изстрадали народи са без никакво съмнение най-искрените поддръжници на идеята за обединена Европа."
Ванчо Михайлов (1896-1990) лидер на ВМРО, последната крупна фигура в историята на македонското освободително движение