Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Стига сме спали! Да тропнем по масата и да се разберем с Македония!  (Прочитано 152421 пати)

Илийца

 • Full Member
 • ***
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 187
  • Погледај го Профилот

Информационна агенция "Фокус", 13.02.2010
Никола Груевски: За нас е неприемливо да не се казваме македонци

Цитат
„Решаването на този проблем е от особено значение за нас, тъй като представлява условие за членство в ЕС и НАТО. За нас обаче е неприемливо да не се казваме македонци и да наричаме нашия език македонски”, изтъкнал Груевски.

Не знам той как си представя ново име на държавата, което да не повлияе името на гражданите й и името на езика й ?  ::)

Ако си представя такова нещо, значи преговорите с Гърция са само камуфлаж ...
Изглежда целта е името да се запази като се жертва независимостта - т.е. държавата да стане отново сръбска провинция както в доброто старо кралско-югославски и титово време !  :o
Добро утро!

disidente

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 5398
  • Погледај го Профилот

Е ПАК СРЪПСКО ЕДВА ЛИ ЩЕ СТАНЕ ! ТЕ НЕ МОГЪТ ДА СЕ СПРАВЯТ С ПАШАЛУКА СИ , А НЕ И С НАС !  ;D
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !

ohrid1941

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3174
  • Погледај го Профилот

Некако ја заборавивме оваа тема, која не само што изгубила од значение, туку во последно време станува се' поактуелна.

Канал 5, 06.04.2010
Македонските политичари го лажеле народот за името

Цитат
- Мене многу ме запрепастува и многу сум зачуден како политичарите Македонци, без оглед дали се опозиција или позиција, што немаат вака смелост јавно да ја кажат вистината пред македонскиот народ. Не се работи за името. Се работи за пакет. Треба јавно да се зборува оти тој пакет предвидува не само име, туку и име и јазик и идентитет и сите други работи, изјави лидерот на ДПА, Мендух Тачи.

Информационна агенция "Фокус", 06.04.2010
Мендух Тачи: Македонските политици нямат смелост да кажат истината за преговорите с Гърция

Цитат
Скопие. Политиците македонци нямат смелост да кажат истината на народа, че не става дума само за смяна на името, а за пакет, който предвижда смяна на името на езика, идентичността и други допълнителни елементи. Това е заявил лидерът на опозиционната Демократическа партия на албанците Мендух Тачи, съобщава македонската телевизия Канал 5. Тачи днес беше на посещение в Куманово, където приветства преминаването на местната организация на Демократичния съюз за интеграция (ДСИ), който е част управляващата коалиция в Македония, в неговата партия. Тачи обвини лидера на ДСИ Али Ахмети, че е отговорен за лошата ситуация, в която се намират албанците в Македония и призова да се оттегли от политиката.
Сочувана

ohrid1941

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3174
  • Погледај го Профилот

Макфакс, 09.04.2010
ВМРО-НИЕ: Бугарија да настапи со стратегија за Македонија

Цитат
Претставниците на бугарската ВМРО-НИЕ од претседателот Прванов побарале прашањата во врска со Македонија да бидат јавно дискутирани и да има единствена стратегија во однос на интеграцијата на Македонија во ЕУ и НАТО. Сметаат дека треба да биде потпишан договор за македонско – бугарско пријателство.

Макфакс, 09.04.2010
Прванов: Новото име на Македонија да гарантира неменување на границите

Цитат
Решението за новото име на Македонија да вклучува и гаранции против територијални претензии, побара денеска бугарскиот претседател Георги Прванов.

На денешната средба со градоначалникот на Пловдив, Славчо Атанасов и претседателот на ВМРО-НИЕ, Петко Атанасов, претседателот Прванов разговарал околу бугарската позиција во спорот со името меѓу Грција и Македонија.

Прванов изјавил дека Бугарија ќе го поздрави евентуалното надминување на спорот со името меѓу Грција и Македонија.

Бугарскиот претседател нагласил дека решението ќе мора да вклучува и територијални гаранции на Бугарија, односно да се оневозможи Македонија да покренува дополнителни барања за источниот сосед.

Канал 5, 09.04.2010
Прванов бара договорот да гарантира заштита за границата

Цитат
Бугарија директно се вмешува во спорот за името. Бугарскиот претседател Георги прваниов побара евентуалното решение за името меѓу Скопје и Софија да содржи гаранции дека тоа нема да ја загрози бугарската територија.

На средбата со членовите на новата партија на бугарската политичка сцена ВМРО Ние, Прванов разговарал за опцијата Република Северна Македонија на која во последниве неколку недели инсистира Атина .

На барање на ВМРО Ние Бугарија да не дозволи решението за името да предизвика територијални претензии кон бугарските земји Прванов објаснил дека тој ги известил грчкиот премиер Папандреу и македонскиот претседател Иванов дека евентуалното решение мора да содржи експлицитни гаранции кои ќе исклучат редефинирање на границите на Балканот.

Според софиската прес агенција која во својот извештај постојано ја користи кратенката ФИРОМ наместо уставното име на Македонија Прванов ќе го поздрави решението на 20 годишниот спор за името доколку постои механизам кој ја штити Бугарија.

Со ваквиот нов став на шефот на бугарската држава официјална Софија оди против Грција и се става на страна на Македонија која сега како аргументот против прифаќање на Република Северна Македонија може да гои користи бугарскиот став против последните напори на Атина да ги промовира овој предлог како најдобро решение за двете страни.

Novinite, 09.04.2010
President: Bulgaria Wants Guarantees over Macedonia's New Name

Цитат
Bulgaria’s President Georgi Parvanov has declared that the adoption of a new name by FYROM must entail guarantees against territorial claims.

Parvanov met Friday with the Plovdiv Mayor Slavcho Atanasov and Petko Atanasov, leader of the newly set up political party VMRO-NIE, to discuss Bulgaria’s position on the Greece-Macedonia name dispute after Greece recently suggested that it approved “Northern Macedonia” as the new name for FYROM.

Petko Atanasov has demanded from the Bulgarian President to define clearly the position of the Bulgarian state with respect to the new name of Macedonia, and to clarify the conditions under which Bulgaria will support Macedonia for its accession to NATO and the EU.

The VMRO-NIE leader has stressed that the Macedonian media and institutions should give up using hate language with respect to Bulgaria, and should stop “falsifying Bulgaria’s history.”

Bulgarian President Georgi Parvanov has declared that Bulgaria will welcome the settlement of the 20-year dispute between Greece and FYROM over the name of the latter.

However, he has stated explicitly that the issue has to be settled through a mechanism that did not allow Macedonia to raise subsequent claims for the Bulgarian state.

Parvanov made it clear that he has notified the Greek PM George Papandreou and the Macedonian President George Ivanov about the Bulgarian position that the new name of Macedonia, which is connected with a geographical region, needs to include explicit guarantees for the Bulgarian state.
Сочувана

ohrid1941

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3174
  • Погледај го Профилот

Дневник, 10.04.2010
Прванов: Име без претензии кон Бугарија

Цитат
Евентуалното решавање на македонско-грчкиот спор со име со географска одредница мора да содржи јасни гаранции против територијални претензии кон Бугарија, изјави вчера бугарскиот претседател Георги Прванов откако грчката влада соопшти дека за неа е прифатливо името „Република Северна Македонија“.

- За позицијата на Бугарија многу јасно им кажав и на грчкиот премиер Јоргос Папандреу и на македонскиот претседател Ѓорге Иванов. Бугарија ќе поддржи решение на долгогодишниот спор, но тоа треба да биде реализирано според формула со која не се создаваат можности за претензии од Република Македонија кон бугарската држава - рече Прванов, без да прецизира дали името „Република Северна Македонија“ е проблематично за неговата земја, во која се наоѓа дел од поширокиот регион Македонија.

Прванов ја даде изјавата по средбата со Петко Атанасов, лидер на ВМРО-НИЕ, новоформирана политичка партија во Бугарија чии членови главно се поранешни припадници на ВМРО-БНД. Атанасов бара влезот на Македонија во НАТО и во Европската Унија да биде дел од поширока општествена дебата во Бугарија за да заземат јасен став за конфликтните точки во односите помеѓу двете земји.

- Македонските медиуми и институции мора да се откажат од говорот на омраза кон Бугарија и да престанат да ја фалсификуваат бугарската историја - рече лидерот на ВМРО-НИЕ.
Сочувана

ppan

 • Full Member
 • ***
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 219
  • Погледај го ПрофилотКанал 5, 09.04.2010
Прванов бара договорот да гарантира заштита за границата

Цитат
Бугарија директно се вмешува во спорот за името. Бугарскиот претседател Георги прваниов побара евентуалното решение за името меѓу Скопје и Софија да содржи гаранции дека тоа нема да ја загрози бугарската територија.

На средбата со членовите на новата партија на бугарската политичка сцена ВМРО Ние, Прванов разговарал за опцијата Република Северна Македонија на која во последниве неколку недели инсистира Атина .

На барање на ВМРО Ние Бугарија да не дозволи решението за името да предизвика територијални претензии кон бугарските земји Прванов објаснил дека тој ги известил грчкиот премиер Папандреу и македонскиот претседател Иванов дека евентуалното решение мора да содржи експлицитни гаранции кои ќе исклучат редефинирање на границите на Балканот.

Според софиската прес агенција која во својот извештај постојано ја користи кратенката ФИРОМ наместо уставното име на Македонија Прванов ќе го поздрави решението на 20 годишниот спор за името доколку постои механизам кој ја штити Бугарија.

Со ваквиот нов став на шефот на бугарската држава официјална Софија оди против Грција и се става на страна на Македонија која сега како аргументот против прифаќање на Република Северна Македонија може да гои користи бугарскиот став против последните напори на Атина да ги промовира овој предлог како најдобро решение за двете страни.

Не я разбирам логиката на журналиста от Канал 5. Как проумя, че тази позиция на България е против становището на Гърция, след като тя е само една застраховка срещу претенциите на Македония към Пиринския край, ако името се приеме да стане "Република Северна Македония". Защото Пиринска Македония всъщност е в северо-източната част на географската област "Македония". То бива наглост, ама чак толкова пък...!!
Сочувана

Anton

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 580
  • Погледај го Профилот

http://frognews.bg/news_23719/_Tribuna__shte_informira_balgarite_v_Severna_Gartsiia/

"Трибуна" ще информира българите в Северна Гърция

Неделя, 23 Май 2010A+

     „Трибуна” (www.tribuna.gr)е първият информационен портал, предназначен за българите, които живеят и работят в Северна Гърция стартира в навечерието на Празника на българската писменост и култура, съобщиха от Генералното консулство на България в Солун.
Електронното издание е реализирано със специалното съдействие на Генералното консулство.
То предлага информация за най-значимото, което се случва в България и Гърция, официални съобщения на българското генерално консулство, информация за съвместни проекти, обяви за свободни работни места, информация за инициативи на българската общност, трафик информация и изискванията на правилата за движение по пътищата, туристически маршрути, препоръчани природни и исторически забележителности, църкви и манастири, плажове, хотели и ресторанти.

Първото българско електронно издание в Северна Гърция ще публикува новини и информация в 24-часов онлайн режим.
Изданието се надява бързо да стане предпочитан източник на информация, за всички които живеят или обичат да пътуват в Гърция.
Сочувана

Urban

 • Full Member
 • ***
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 197
  • Погледај го Профилот

Браво най-накрая нещо и за българите в гърция. Сега трябва да пуснем и по една телевизия в съседните нам страни и най-вече за Македония :)
Сочувана

Daskal

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 1265
  • Погледај го Профилот

Ватикан винаги знае  как ке станат нештата  ;D, тава е честитка от Ватикан за денешниот ден

Ватиканската телевизија го нарече бугарскиот премиер- македонски

http://makfax.com.mk/108327
Сочувана
"Македония, а и други изстрадали народи са без никакво съмнение най-искрените поддръжници на идеята за обединена Европа."
Ванчо Михайлов (1896-1990) лидер на ВМРО, последната крупна фигура в историята на македонското освободително движение

Urban

 • Full Member
 • ***
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 197
  • Погледај го Профилот

Сега трябва да наречат македонския - български :D
Сочувана

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

Телевизијата на Ватикан по грешка го нарече бугарскиот премиер Бојко Борисов македонски
http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=123468

ББ станал вече и македонски премиер - браво на него!  ;D
« Последно менување: Мај 24, 2010, 01:42:46 Competent »
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

Urban

 • Full Member
 • ***
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 197
  • Погледај го Профилот

ББ е премиер на цялата вселена дори :)
Сочувана

Daskal

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 1265
  • Погледај го Профилот

србокомунистички „Вечер“ на насловна  ;D

Гаф на Ватикан Бојко Борисов македонски премиер!

е дали е гаф или предвидување ...  ;D www.vecer.com.mk 

Сочувана
"Македония, а и други изстрадали народи са без никакво съмнение най-искрените поддръжници на идеята за обединена Европа."
Ванчо Михайлов (1896-1990) лидер на ВМРО, последната крупна фигура в историята на македонското освободително движение

александър

 • Full Member
 • ***
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 214
  • Погледај го Профилот


Competent   
 Заглавие: Re: Меморандум од БКК Скопје за спорот околу името МакедонијаПубликувано на: 28 Ное 2008, 17:10


Регистриран на: 25 Сеп 2008, 00:01
Мнения: 2171   
Колко ли агенти и доносници на УДБА има във въпросния "БГ културен клуб" ?
Не бяхме чули досега клубът да е бил активен за нещо друго ? 


Върнете се в началото    Профил   

Competent,

Те молам обясни го погоре напишаното од тебе!
Дали ова значи оти наскоро треба да очекуваме и промоция на НОВА , удбашка нация?
Дали и таа треба да влезе во уставот?

За 201 път го казвам на охрид ,че компетента е агент провокатор убеден македонист член е на Хомо илинден,който трябва да се банира на момента ,но охрид не ме взема на сериозно по незнам си какви причини. Банирайте го този комунистически провокативен  елемент .Гарантирам ви ,че няма да ви липсва. Охрид незман,защо си се заинатил .Явно е ,че първоначалното ти впечатление те е подвело .Доверими се виж му постовете и  сам ,ще се увериш ,че компетента се опитва да дискредитира позицията на БККС.Банирайго !!!!Умолявамте !!!!Отърви се от сатанистите комунисти.
« Последно менување: Мај 24, 2010, 11:51:55 александър »
Сочувана

ohrid1941

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3174
  • Погледај го Профилот

BGNES, 30 октомври 2012
Селмани: Целта на Белград е обща граница с Гърция

http://news.bgnes.com/view/1042478

Стратегическата цел на Сърбия е да има обща граница с Гърция. Тя въобще не се интересува от северно Косово. За тях е много по-важна Македония. Това е истинската причина Македония да не може да помръдне напред през последните 20 години. Реално, сърбите в Македония присъстват от 1912 година.

Това каза в ексклузивно интервю за Агенция пред БГНЕС председателят на Съюза на македонските журналисти Насер Селмани.

Проблемът в Македония е във факта, че от 20 години ние изграждаме една фиктивна демокрация. 20 години изграждаме карикатура на институциите, които реално трябва да съществуват в една истинска демократична държава, смята Селмани. Според него вече 20 години Македония не е демократична държава и упорито симулира демокрация. Това обаче вече е видимо за всички и няма как да скрием тази наша фиктивна игра и баламосване на обществеността, а за света вече ставаме и смешни, подчертава Селмани.

Ние нямаме реална опозиция, която да излезе и да каже: Когато дойдем на власт ще спрем контрола на Груевски над медиите, съдилищата и на парламента, който се е превърнал в Нотариат за предложенията на кабинета. Ето тези неща гражданите не чуват от опозицията в Македония, каза Селмани и добави: При нас опозицията просто казва дайте да съборим Груевски, но тук възниква въпросът - Защо Вие да дойдете на власт? Поради тази причина това управление ще остане на власт докато не се появи истинска опозиция, която ще иска да реформира тази система, която не е променяна от 20 години, каза още Селмани.

Според него сегашният лидер на опозиционния Социалдемократически съюз Бранко Цървенковски се е провалил и е изпуснал шанса да построи една истинска демократична Македония, която много бързо можела да се интегрира в НАТО и ЕС. Аз лично не вярвам, че той искрено иска да се присъединим към евроатлантическите структури както той твърди в момента. Въпросът с Груевски е много ясен и той е видим за всички нас - той не иска Македония да се присъдени нито към ЕС, нито към НАТО, подчерта Селмани.

Трябва обаче да бъдем искрени и да кажем, че Македония не е единственият виновник за сегашното състояние на Балканите. Ние сме свидели на една безотговорна политика от страна на Гърция. Властите в Атина не изпълняват ролята, която се очакваше от тях - да дърпат страните от региона към Брюксел. Гърция води политика от 19-ти век, смята Селмани и пояснява: Е, тук е успехът на Груевски, който схвана тези двойни стандарти - как е възможно вие да търсите по-големи права за албанците в Македония или за сърбите в Косово, когато в Гърция не се признават правата на македонците? Тази политика на двойни стандарти, която се води от Гърция и по право зад нея стои ЕС, до голяма степен подпомага политиката и на Груевски.

Западните страни нямат единна позиция за Балканите. Според мен има сериозни различия и по-специално между ЕС и САЩ, които умело се използват от Русия, Сърбия, Турция, Арабския свят и други фактори, които търсят влияние в този регион. И поради тази причина не може да се говори само за вината на Никола Груевски и Слободан Милошевич, но и за вината на ЕС, САЩ, та дори и на Гърция.

Македония доказа през последните 20 години, че няма капацитет да се измъкне, да се освободи от югославското влияние. Албанците в Македония до голяма степен са жертва на случващото се в Косово. Албанците тук трябва да изтърпяват неща, които не би трябвало да ги преживяват поради Косово. За албанския фактор е много по-важно Косово да се стабилизира и да не се търсят някакви права тук, смята Насер Селмани.

Според него властите в Белград няма да се откажат от идеята си за подялба на Косово и присъединяването на северната част. Той не вярва, че НАТО и ЕС ще запазят позицията си за непромяна на границите на Балканите. Селмани посочва и факта, че в продължение на 10 години силите на НАТО и ЕС в Косово не са разформировали сръбските структури в северната част на Косово, които директно се финансират от сръбските служби. Те вземат заплати от Белград, каза още той.

Стратегическата цел на Сърбия е да има обща граница с Гърция. Те въобще не се интересуват от северно Косово. За тях е много по-важна Македония. Това е истинската причина Македония да не може да помръдне напред през последните 20 години. Реално сърбите присъстват тук в Македония от 1912 година. Техните структури тук са много силни! И някой т.нар. македонски патриоти, които строят паметници фактически жертват Македония поради сръбските интереси. В крайна сметка най-големите губещи в тези игри ще бъдат македонците и албанците, подчерта още Селмани.

Този народ ми изглежда уморен. Най-голямата му философия е да търпи, да мълчи, да си казва - и това ще мине. Това не ми харесва, но това е факт. Няма критична маса в Македония. При македонците е вграден чипът, че албанците са им най-големите врагове и това е резултат от сръбската политика през последните 100 години, каза още председателят на Съюза на македонските журналисти Насер Селмани.

Той смята, че бившата комунистическа номенклатура, когато през 90-те години на миналия век разбира, че губи властта заиграва с националистическата карта, за да остане в управлението. На практика, най-големите комунисти, които по право трябва да са интернационалисти, се превърнаха в националисти. Това е играта, която в Македония все още не сме разбрали, каза в заключение Насер Селмани. /БГНЕС
Сочувана