Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Васко Абаджиев (1926-1978) - новия Паганини  (Прочитано 1814 пати)

Пламен Павлов

  • Full Member
  • ***
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 102
    • Погледај го Профилот

Разговор с писателя Маргарит Абаджиев за феноменалния цигулар Васко Абаджиев:

http://www.skat.bg/products.php?type=10&genre=3624
Сочувана