Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Миладиновци - "Бѫлгарски Народни Пѣсни"  (Прочитано 4821 пати)

ohrid1941

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3174
  • Погледај го Профилот
Сочувана

bagain

 • Jr. Member
 • **
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 88
  • Погледај го Профилот
Сочувана
Сите Българи Заедно

опълченец

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3203
  • Погледај го Профилот
Одг: Миладиновци - "Бѫлгарски Народни Пѣсни"
« Одговори #2 на: Април 27, 2012, 02:04:44 »

150 години от издаването на „БЪЛГАРСКИ НАРОДНИ ПЕСНИ” от братя Миладинови

http://www.sitebulgarizaedno.com/index.php?option=com_content&view=article&id=239%3A150-&catid=29%3A2010-04-24-09-14-13&Itemid=61
Сочувана
Гордей се, майко Българио, с твоите синове герои!