Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Форум: Сајбер генерација  (Прочитано 1743 пати)

ohrid1941

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 3174
    • Погледај го Профилот
Форум: Сајбер генерација
« на: Април 01, 2010, 02:37:53 »

Форум, 01.04.2010
Сајбер генерација

Цитат
Фрапантни податоци покажа најновото истражување на Бирото за развој на образованието: учениците комуницираат со компјутерите, родителите слушаат турбо-фолк, а наставниците сé помалку ја вршат воспитната улога во училиштата. Бирото спроведе анкета во 45 основни и средни училишта, анкетирани се ученици, наставници и родители. Резултатите се загрижувачки. Младите сé помалку читаат книги, а сé повеќе време минуваат во виртуелниот свет.
Сочувана