Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Поздрав од "Де зората"  (Прочитано 3317 пати)

Bon Sneyder

 • Newbie
 • *
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 2
  • Погледај го Профилот
Поздрав од "Де зората"
« на: Март 19, 2010, 09:44:02 »


Бидете поздравени од форумот "Де зората", од кадешто со многу симпатиjа Ве наjдоа и сега читаат и почитуваат!

:)

Едни од македонските теми тамо се:

Македонска музикална съкровищница
http://forum.de-zorata.de/index.php/topic,82.0.html

"От връх Пирин планина... Македония плаче..."
http://de-zorata.de/forum/index.php/topic,5.0.html

и т.н.
Сочувана

MacedonBG

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 762
  • Погледај го Профилот
  • Българският националистически форум
Одг: Поздрав од "Де зората"
« Одговори #1 на: Март 19, 2010, 09:57:12 »

Сочувана
Българският националистически форум http://www.forum.bg-nacionalisti.org/index.php
Facebook account - Kaloian Ivanov Macedonbg

disidente

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 5398
  • Погледај го Профилот
Одг: Поздрав од "Де зората"
« Одговори #2 на: Март 19, 2010, 10:18:30 »

Поздрав за "Де-зората" од учесниците на форумот на БУГАРСКИУОТ КУЛТУРЕН КЛУБ - СКОПЙЕ !  :)
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !