Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Одгласи во македонските медиуми од една декларација во бугарскиот парламент  (Прочитано 2289 пати)

ohrid1941

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 3174
    • Погледај го Профилот

За време на посетата на претседателот на македонското собрание Трајко Велјановски на својот колега Георги Пирински, беше прочитана декларација во бугарскиот парламент. За сега ги пронајдов само овие два извора во врска со реакциите во македонските медиуми:


А1, 06.03.2009: Во Македонија се создава бугарска хистерија

Канал 5, 06.03.2009: Красимир Каракачанов уште еднаш испрати националистички пораки кон Македонија
Сочувана