Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Тито како од мајка роден!  (Прочитано 2049 пати)

disidente

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 5398
  • Погледај го Профилот
Тито како од мајка роден!
« на: Март 06, 2010, 12:45:23 »

Тито како од мајка роден!Цитат
Во њујоршкиот уметнички центар "Хир" на Шестата авенија, воскресна Јосип Броз Тито како од мајка роден, но во женско тело! Не е шега, туку вистинска изложба на познатиот австриски слакар Валтер Штајнер, кој одлучил на ваков начин да ја одбележи 30-годишнината од неговата смрт (4.5.1980 година).

http://www.vecer.com.mk/?ItemID=307801258718884FA1845811F11737AB  ;D
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !

PANKOVSKY

 • Full Member
 • ***
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 206
  • Погледај го Профилот
Одг: Тито како од мајка роден!
« Одговори #1 на: Март 06, 2010, 12:24:19 »

Партизански рози


...Nase bratstvo i jedinstvo, druze
to su prve partizanske ruze
a slobodu koja zlatom sija
kovali su Tito i partija...

 ;D
Сочувана
Прост народ - слаба държава.