Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Сликајќи со 4.500 јајца Беќири ќе конкурира за Биенале  (Прочитано 2692 пати)

disidente

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 5398
    • Погледај го Профилот

Сликајќи со 4.500 јајца Беќири ќе конкурира за Биенале

http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=12310103369&id=16&setIzdanie=21891Цитат
Сликата „Индивидуалност и глобализација“, која Нехат Беќири ја наслика со 4.500 јајца на завчерашното отворање на неговата самостојна изложба во КИЦ - Скопје, свежо исушена и опремена, од вчера е вклучена во изложбата, заедно со другите 28 дела на авторот.
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !