Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Правят археологически музей на остров Кирик  (Прочитано 1127 пати)

disidente

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 5398
    • Погледај го Профилот

Правят археологически музей на остров КирикЦитат
Сградата на морското училище на остров Кирик ще бъде безвъзмездно дарена на Министерство на културата от Министерството на регионалното развитие и благоустройството, за да се изгради музей за археология.

http://news.ibox.bg/news/id_564395018
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !