Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Пронајдена гробницата на Александар Македонски ! :)  (Прочитано 2156 пати)

Competent

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 3619
    • Погледај го Профилот

На белградскиот блог City Magazine беше објавена сензационалистичка приказна за најголемото откритие кое ќе го смени текот на историјата, пронаоѓањето на гробот на Александар Македонски:
http://www.kirilica.com.mk/vest.asp?id=23700

Абе какво търси тук снимката на българския археолог Николай Овчаров ?    ???
Има ли му някой координатите - да вземем да му честитим великото откритие ?!  ;D
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !