Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Пелистерска зимска идила (ФОТО)  (Прочитано 2381 пати)

disidente

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 5398
    • Погледај го Профилот
Пелистерска зимска идила (ФОТО)
« на: Февруари 08, 2010, 02:01:45 »

Пелистерска зимска идила (ФОТО)

http://inpress.com.mk/?ItemID=C2624564BD10F44FB30A855EC21F1CAE

Цитат
Изминатиов викенд, планината Пелистер беше магнет за посетителите. Најголем број Битолчани, кои пеш, или со возила пристигнува до хотелот Молика, на 1420 метри надморска височина, а од од таму пеш до планинарскиот дом на Копанки, на 1600 метри.
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !