Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Народна vs Бошковски vs ДПМНЕ  (Прочитано 27934 пати)

Daskal

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 1265
  • Погледај го Профилот
Одг: Народна vs Бошковски vs ДПМНЕ
« Одговори #105 на: Јули 02, 2012, 01:30:57 »

Љубчо опасно ги гризе...
Цитат
Змејковски може да ја објасни неговата улога во последниот ден од животот на Динката
http://www.plusinfo.mk/vest/48136/Georgievski-raspali-po-Zmejkovski-i-Jakovlevski
Сочувана
"Македония, а и други изстрадали народи са без никакво съмнение най-искрените поддръжници на идеята за обединена Европа."
Ванчо Михайлов (1896-1990) лидер на ВМРО, последната крупна фигура в историята на македонското освободително движение

Daskal

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 1265
  • Погледај го Профилот
Сочувана
"Македония, а и други изстрадали народи са без никакво съмнение най-искрените поддръжници на идеята за обединена Европа."
Ванчо Михайлов (1896-1990) лидер на ВМРО, последната крупна фигура в историята на македонското освободително движение

valli

 • Full Member
 • ***
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 225
  • Погледај го Профилот
Одг: Народна vs Бошковски vs ДПМНЕ
« Одговори #107 на: Јули 02, 2012, 07:47:49 »

  Си скинаа патииските книжки и се вратиа во матичната партия. Колко пъти ги канаха и нае свършиха ли тия членове на НП.Такъв цирк може да има само в Мъкадония, под управлението на Груиевски. Любчо така ми харесва. Добре започна да подгрява управляващата гмеш.
Сочувана

Daskal

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 1265
  • Погледај го Профилот
Одг: Народна vs Бошковски vs ДПМНЕ
« Одговори #108 на: Јули 03, 2012, 12:51:17 »

Цитат
...што се Чашуле, Латас, Петровски, Донев и Додевски, па нека ни зборуваат за лузери и за истрошени политичари. Груевски ни порача дека сакал купчиња. Е па, поголемо купче од овие испукани морални дијаболи не можеше ни да најде. И кој ќе ѝ верува на оваа продадена и преплатена банда?! Нивниот кредибилитет можеме слободно да му го дадеме на Миленко, за да го помножи со нула.

 ;D
http://www.plusinfo.mk/mislenje/548/Panika-na-vladiniot-brod
Сочувана
"Македония, а и други изстрадали народи са без никакво съмнение най-искрените поддръжници на идеята за обединена Европа."
Ванчо Михайлов (1896-1990) лидер на ВМРО, последната крупна фигура в историята на македонското освободително движение

Daskal

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 1265
  • Погледај го Профилот
Одг: Народна vs Бошковски vs ДПМНЕ
« Одговори #109 на: Јули 06, 2012, 04:37:37 »

Опозициа со вакава власт не треба да грижи за своита иднина  ;D ова на маитап, секоа сличност со думите на тито е намерна.

Сега серизоно оваа е поредната антиБГ пројава от дпмне, сигруно една от наимизерните во последните 20 години!

Некои води ли сметка за това или просто врва на политиката ние да си трсиме здравствена застраховка!  >:(

Стефановски: Коалиција – “Псичките сме сшти”
http://www.plusinfo.mk/vest/48582/Stefanovski-Koalicija--Psichkite-sme-sshti

Сочувана
"Македония, а и други изстрадали народи са без никакво съмнение най-искрените поддръжници на идеята за обединена Европа."
Ванчо Михайлов (1896-1990) лидер на ВМРО, последната крупна фигура в историята на македонското освободително движение

Daskal

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 1265
  • Погледај го Профилот
Одг: Народна vs Бошковски vs ДПМНЕ
« Одговори #110 на: Јули 20, 2012, 01:52:58 »

Демокрација или Удбокрација

Згасна Обединети за Македонија, преминуваат во ВМРО-ДПМНЕ

https://www.facebook.com/groups/108941319178513/
Сочувана
"Македония, а и други изстрадали народи са без никакво съмнение най-искрените поддръжници на идеята за обединена Европа."
Ванчо Михайлов (1896-1990) лидер на ВМРО, последната крупна фигура в историята на македонското освободително движение

Daskal

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 1265
  • Погледај го Профилот
Одг: Народна vs Бошковски vs ДПМНЕ
« Одговори #111 на: Јули 27, 2012, 12:21:44 »

Љубчо за „Фокус“: Тодор Петров ме дочекуваше гол, а Груевски можеби ќе го смени името!

Цитат
Љубчо Георгиевски, лидерот на ВМРО-Народна, се сомнева дека владата на Никола Груевски има некаков таен договор за компромис со Грција. Во интервју за новиот број не неделникот „Фокус“, Георгиевски признава дека го сменил своето мислење дека Груевски никогаш нема да прифати компромис за името.Одговарајќи на нападите од претседателот на Светскиот македонски конгрес, Тодор Петров, Георгиевски вели дека станува збор за „емотивен проблем кој го има тој човек“.
Имено, во 1993 година, Петров и Георгиевски живееле во иста зграда и често, во станот на Петров, разговарале за амандманите на пратеникот.
- Проблемот почна кога на тие консултации почна да ме дочекува гол како Прометеј, со само една крпа на појасот, со образложение дека штотуку се истуширал. Тоа се случи едно три пати. Мислам дека уште тогаш на Тодор Петров му дадов јасно на значење кои се разликите меѓу Александар Македонски и Тодор Александров - вели лидерот на ВМРО-Народна, во интервјуто за неделникот „Фокус“, кој веќе е во продажба.

Две пораки од Љубчо:
Првата ако продолжите вака со црна пропаганда или со приказна ала брат Љубе, откривам пикатни детали од приватниот живот што чинат и кариера и образ;
Втората: Нешто се крчка со името, и не сакам да бидам прецакан.

Инаку четивото е хумористично до крај, но реалноста е најхумористична! Значи грко-влахот и највредниот работник на грчките служби во МКД освен шо бил љубител на сашо педало, бил и активен во следење на сексуалните навики на сашо велики  ;D според Љубчо.
Сочувана
"Македония, а и други изстрадали народи са без никакво съмнение най-искрените поддръжници на идеята за обединена Европа."
Ванчо Михайлов (1896-1990) лидер на ВМРО, последната крупна фигура в историята на македонското освободително движение

Daskal

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 1265
  • Погледај го Профилот
Сочувана
"Македония, а и други изстрадали народи са без никакво съмнение най-искрените поддръжници на идеята за обединена Европа."
Ванчо Михайлов (1896-1990) лидер на ВМРО, последната крупна фигура в историята на македонското освободително движение