Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: ПРЕКУВРЕМЕНА ЗАБРАНА  (Прочитано 1590 пати)

ohrid1941

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 3174
    • Погледај го Профилот
ПРЕКУВРЕМЕНА ЗАБРАНА
« на: Јануари 24, 2010, 04:46:12 »

Он нет, 23.01.2010
ПРЕКУВРЕМЕНА ЗАБРАНА

Јапонска компанија немајќи друг излез, воведе полициски час во објектот, со цел да ги натера своите вработени да не работат до доцна во ноќта, да одат дома да се одмораат и да бидат со своите блиски.
Сочувана