Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Гръцка трактовка на Балканските войни  (Прочитано 2102 пати)

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

Гръцки документален филм за Междусъюзническата война:

http://www.youtube.com/watch?v=Vd_-FTF4J6Q&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=Qf_UT9Apw8A&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=_zWd-l4raag&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=xmSydAEb8Bc&feature=related

Жалко, че не разбирам езика ... Някой може ли да помогне?
« Последно менување: Август 21, 2010, 09:27:57 Competent »
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !