Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Web ресурси  (Прочитано 4048 пати)

Daskal

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 1265
  • Погледај го Профилот
Web ресурси
« на: Јануари 19, 2010, 06:52:38 »

Страхотна колекция на уеб сайтови!
Честитки, поткрепа (за жал само морална) и ПОКЛОН за авторите на този сайтови!

http://www.lostbulgaria.com/
http://strategy.boinaslava.net/


и разбира се добо познатиот

http://www.boiniznamena.com/

Отварам темата за душевна наслада и ако има и други ресурси да ги сложим тук!
Сочувана
"Македония, а и други изстрадали народи са без никакво съмнение най-искрените поддръжници на идеята за обединена Европа."
Ванчо Михайлов (1896-1990) лидер на ВМРО, последната крупна фигура в историята на македонското освободително движение

Daskal

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 1265
  • Погледај го Профилот
Одг: Web ресурси
« Одговори #1 на: Јануари 20, 2010, 07:45:02 »

Да не забравяме и блога на playboytaxi
http://macedoniandocuments.blogspot.com/2009/02/goce-delchev.html
A също и този
http://bulmak.blogspot.com/

от друг форум пост, човеците кои стојат позади тие блогови заслужуват само искерна почит и поклон на родољубието!
Сочувана
"Македония, а и други изстрадали народи са без никакво съмнение най-искрените поддръжници на идеята за обединена Европа."
Ванчо Михайлов (1896-1990) лидер на ВМРО, последната крупна фигура в историята на македонското освободително движение

ohrid1941

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3174
  • Погледај го Профилот
Одг: Web ресурси
« Одговори #2 на: Јануари 20, 2010, 10:32:09 »

Одлични материјали има на овие блогови!
Сочувана

MacedonBG

 • Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 762
  • Погледај го Профилот
  • Българският националистически форум
Одг: Web ресурси
« Одговори #3 на: Јануари 21, 2010, 06:30:06 »

Вистината за Македонија http://vistinata.blogspot.com/
Сочувана
Българският националистически форум http://www.forum.bg-nacionalisti.org/index.php
Facebook account - Kaloian Ivanov Macedonbg

manastirli

 • Newbie
 • *
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 8
  • Погледај го Профилот
Одг: Web ресурси
« Одговори #4 на: Март 20, 2010, 12:36:11 »

Страхотна колекция на уеб сайтови!
Честитки, поткрепа (за жал само морална) и ПОКЛОН за авторите на този сайтови!

http://www.lostbulgaria.com/
http://strategy.boinaslava.net/


и разбира се добо познатиот

На привиот сајт супер ви се сликите како до 1944 му ги целувате нозете на Хитлер а одма послем 9 сеп оп руско нозе на целување ;D

http://www.boiniznamena.com/

Отварам темата за душевна наслада и ако има и други ресурси да ги сложим тук!
Сочувана

Urban

 • Full Member
 • ***
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 197
  • Погледај го Профилот
Одг: Web ресурси
« Одговори #5 на: Јули 26, 2010, 12:49:58 »

Сочувана

Корени

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 1070
  • Погледај го Профилот
  • Корени
Одг: Web ресурси
« Одговори #6 на: Август 03, 2010, 08:04:46 »

Сочувана