Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Група "Приятели на България в Република Македония" във Facebook  (Прочитано 3625 пати)

Гръкоубиец

 • Newbie
 • *
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 9
  • Погледај го Профилот

Приятели, заповядайте в групата "Приятели на България в Република Македония" във Facebook:

http://www.facebook.com/group.php?gid=64151662712&ref=mf


Оваа група е за сите пријатели на Б'лгарија во Македонија и за сите кои посакуваат поблиска соработка меѓу двете земји. Да го пронајдеме и да се стремиме кон она што не зближува, а не она што не разделува.


Да разменуваме тука музика, видео и информација за настани, како и се она што не поврзува. Ви посакуваме добредојде на сите!
Сочувана

лејди

 • Гостин

добар предлог, со бога напред, се надевам ке се намножите
Сочувана

jasbukivedi

 • Newbie
 • *
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 22
  • Погледај го Профилот

Состојбата е критична! Ројтерс вели дека 2 милиони Македонци сакаат да се прикључат кон таа група. Од Фејсбук изјавија дека ќе барат финансирање од Македонската и Бугарската валада за апгрејд на серверите на таа премногу популарна социјална мрежа. Никола Груевски изјави дека Фејсбук ќе ја добие целата подршка од "земјата на информатичари" - Македонија. Станишев се оправдува дека има премногу трошоци за таа година и мора да побара помош од Европската Унија.  ;D
Сочувана

Видин

 • Newbie
 • *
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 13
  • Погледај го Профилот

Состојбата е критична! Ројтерс вели дека 2 милиони Македонци сакаат да се прикључат кон таа група. Од Фејсбук изјавија дека ќе барат финансирање од Македонската и Бугарската валада за апгрејд на серверите на таа премногу популарна социјална мрежа. Никола Груевски изјави дека Фејсбук ќе ја добие целата подршка од "земјата на информатичари" - Македонија. Станишев се оправдува дека има премногу трошоци за таа година и мора да побара помош од Европската Унија.  ;D

Споко. Станишев е пътник. Бат' Бойко каза, че кинтите не са проблем ;)
Сочувана

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

Состојбата е критична! Ројтерс вели дека 2 милиони Македонци сакаат да се прикључат кон таа група. Од Фејсбук изјавија дека ќе барат финансирање од Македонската и Бугарската валада за апгрејд на серверите на таа премногу популарна социјална мрежа. Никола Груевски изјави дека Фејсбук ќе ја добие целата подршка од "земјата на информатичари" - Македонија. Станишев се оправдува дека има премногу трошоци за таа година и мора да побара помош од Европската Унија.  ;D

Споко. Станишев е пътник. Бат' Бойко каза, че кинтите не са проблем ;)

А Бойко, както е известно, винаги казва истината и изпълнява обещанията си !  :D
Абе, я пишете за култура тук !
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !