Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Здравейте  (Прочитано 5659 пати)

Видин

 • Newbie
 • *
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 13
  • Погледај го Профилот
Здравейте
« на: Март 03, 2009, 01:31:18 »

Здравейте,

Има ли некой информация дали крепостта "Баба Вида" в днешния си вид е построена от цар Самуил или от друг български владетел преди Самуил?
Сочувана

MacedonBG

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 762
  • Погледај го Профилот
  • Българският националистически форум
Одг: Здравейте
« Одговори #1 на: Март 03, 2009, 11:51:00 »

Здравейте,

Има ли некой информация дали крепостта "Баба Вида" в днешния си вид е построена от цар Самуил или от друг български владетел преди Самуил?
http://forum.boinaslava.net/
Сочувана
Българският националистически форум http://www.forum.bg-nacionalisti.org/index.php
Facebook account - Kaloian Ivanov Macedonbg