Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Ancient Bulgaria  (Прочитано 3215 пати)

deyan

 • Newbie
 • *
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 15
  • Погледај го Профилот
Ancient Bulgaria
« на: Март 23, 2009, 10:46:14 »

Един интересен материал, с коментари от форуми.Прегледах го набързо, вярвам, че има какво да се прочете и дискутира.

http://ftp://clever-developers.com:20004/AncientBulgaria_DrevnaBulgaria_bg.pdf
Сочувана

deyan

 • Newbie
 • *
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 15
  • Погледај го Профилот
Одг: Ancient Bulgaria
« Одговори #1 на: Март 23, 2009, 10:47:17 »

Малко търпение, файла зарежда по-бавно  ;)
Сочувана