Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Руините в Скопие  (Прочитано 2376 пати)

valentinova

  • Гостин
Руините в Скопие
« на: Март 23, 2009, 06:23:02 »

Знаете на "Кале" има руини на стара крепост... Ходила съм неколко пъти, но не знам историята.
Може ли некой да ме обогати :)?
Сочувана

ohrid1941

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 3174
    • Погледај го Профилот
Одг: Руините в Скопие
« Одговори #1 на: Март 23, 2009, 06:42:25 »

Знаете на "Кале" има руини на стара крепост... Ходила съм неколко пъти, но не знам историята.
Може ли некой да ме обогати :)?

Види повеќе тука:
http://skopskokale.com.mk/
Сочувана

valentinova

  • Гостин
Одг: Руините в Скопие
« Одговори #2 на: Март 23, 2009, 06:47:57 »

10х ;D
Сочувана