Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Живописна Македония  (Прочитано 8442 пати)

ohrid1941

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3174
  • Погледај го Профилот
Живописна Македония
« на: Јули 29, 2009, 12:58:26 »

Леринската долина

Сочувана

ohrid1941

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3174
  • Погледај го Профилот
Одг: Живописна Македония
« Одговори #1 на: Јули 29, 2009, 12:59:08 »

Мостът „Расим-бег” в Морихово

Сочувана

ohrid1941

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3174
  • Погледај го Профилот
Одг: Живописна Македония
« Одговори #2 на: Јули 29, 2009, 12:59:44 »

Присадски (Бабуна) проход

Сочувана

ohrid1941

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3174
  • Погледај го Профилот
Одг: Живописна Македония
« Одговори #3 на: Јули 29, 2009, 10:47:02 »

Река Тополка (Велешко)

Сочувана

ohrid1941

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3174
  • Погледај го Профилот
Одг: Живописна Македония
« Одговори #4 на: Јули 29, 2009, 10:47:46 »

Плетварски проход

Сочувана

ohrid1941

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3174
  • Погледај го Профилот
Одг: Живописна Македония
« Одговори #5 на: Јули 29, 2009, 10:48:33 »

Изгледи по течението на река Вардар, Велешко

Сочувана

ohrid1941

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3174
  • Погледај го Профилот
Одг: Живописна Македония
« Одговори #6 на: Август 01, 2009, 10:19:26 »

Изгледи по течението на река Вардар, Велешко

Сочувана

ohrid1941

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3174
  • Погледај го Профилот
Одг: Живописна Македония
« Одговори #7 на: Август 01, 2009, 10:20:08 »

Вардар при Скопие

Сочувана

ohrid1941

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3174
  • Погледај го Профилот
Одг: Живописна Македония
« Одговори #8 на: Август 01, 2009, 10:20:42 »

Калето край Вардар, Скопие

Сочувана

Eks

 • Newbie
 • *
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 5
  • Погледај го Профилот
Одг: Живописна Македония
« Одговори #9 на: Август 10, 2009, 10:35:35 »

Сочувана