Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Изкуствено-създадената македонска азбука.  (Прочитано 3747 пати)

Наката

 • Newbie
 • *
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 14
  • Погледај го Профилот

Решение на АСНОМ за създаването на македонската азбука:

Интересно на каква ли азбука са писали македонците преди създаването на македонската азбука!  ;)
Сочувана

manastirli

 • Newbie
 • *
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 8
  • Погледај го Профилот
Одг: Изкуствено-създадената македонска азбука.
« Одговори #1 на: Март 20, 2010, 12:37:29 »

Дали во бугарскиот устав нема член за азбуката?
Сочувана