Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Георги Трайчев: Духовни качества на македонските българи (1928)  (Прочитано 2706 пати)

ohrid1941

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3174
  • Погледај го Профилот

Георги Трайчев: Духовни качества на македонските българи (1928)

http://macedonia-history.blogspot.com/2006/10/7.html
Сочувана

Maketo

 • Newbie
 • *
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3
  • Погледај го Профилот

От този сайт Ви препоръчвам и още една ценна книга. Става дума за спомените на Благородна (Блага) Божинова от престоя и в концлагера "Идризово".

http://macedonia-history.blogspot.com/2010/01/izpoved-ot-titovia-rai.html

Има една дума за тях и тя е "жестокост"...
« Последно менување: Март 29, 2010, 04:43:24 maketo »
Сочувана