Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Political Compass  (Прочитано 3173 пати)

ohrid1941

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 3174
    • Погледај го Профилот
Political Compass
« на: Декември 15, 2009, 04:53:09 »

Кога имате време, направете го овој тест за политичка ориентација:

http://www.politicalcompass.org/test

Неколку примери:International ChartComposers' Political CompassEU Political Compass 2008

Сочувана