Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: ПРЕМИЕРА НА БЛЕСТЯЩАТА КНИГА „ПЛОВДИВ В ТЕХНИТЕ СПОМЕНИ”  (Прочитано 974 пати)

disidente

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 5398
    • Погледај го Профилот

ПРЕМИЕРА НА БЛЕСТЯЩАТА КНИГА „ПЛОВДИВ В ТЕХНИТЕ СПОМЕНИ”

http://www.radar.bg/redirect.php?newsid=6592741

На 16.12. 2009 г. в Делови Център – Пловдив, на ул. Хан Кубрат”, №1, от 11 часа ще се състои премиерата на блестящата книга „Пловдив в техните спомени”. ...
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !