Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Вицове/шеги/смешки  (Прочитано 28600 пати)

MacedonBG

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 762
  • Погледај го Профилот
  • Българският националистически форум
Одг: Вицове/шеги/смешки
« Одговори #30 на: Мај 05, 2010, 01:09:23 »

По долги истражувања и обиди, научниците од МАНУ открија начин како да  ревитализираат луѓе. Одлучиле прв да заживее Гоце Делчев, бидејќи  другите револуционери и преродбеници не им биле предадени од браќата  комунисти. Откако го заживели се собрале околу него и му рекле:
 - Еве ти бај Гоце наши македонски весници, еве ти наша македонска  телевизија. Гледај каква убава независна и самостојна држава направивме.  Чети и гледаj два дена и ќе дојдеме да си зборуваме пак.
 По два дена влегува целата делегација во собата и гледаат, Гоце го нема а  на масата белешка од него:
 "Аз съм в София. Вдигайте останалите. Почваме всичко отначало."
Сочувана
Българският националистически форум http://www.forum.bg-nacionalisti.org/index.php
Facebook account - Kaloian Ivanov Macedonbg

disidente

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 5398
  • Погледај го Профилот
Одг: Вицове/шеги/смешки
« Одговори #31 на: Мај 05, 2010, 01:12:12 »

 ;D  ;D  ;D ЕКСТРА !
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !

disidente

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 5398
  • Погледај го Профилот
Одг: Вицове/шеги/смешки
« Одговори #32 на: Јули 06, 2010, 10:00:28 »

Американец и българин умират и попадат в Ада. Дяволът им предлага да избират едно от двете: български ад или американски ад. Естествено грешниците се интересуват каква е разликата...
Дяволът:
- В българския ад ще ядете по две кофи лайна на ден, а в американския - само по една кофа.
Съответно българинът плюе на всичко и избра българския ад. Американецът иска по-доброто и избира американския ад.
След една година се срещат. Американецът:
- Ти, приятелю, направи много лош избор! Аз сутринта изяждам една кофа лайна и цял ден съм свободен.
Българинът:
- Нищо подобно. В нашия ад е българска работа - ту лайната не са докарали, ту кофите не стигат за всички...
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !

disidente

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 5398
  • Погледај го Профилот
Одг: Вицове/шеги/смешки
« Одговори #33 на: Септември 27, 2010, 12:03:49 »

КГБ прави конкурс за тайни агенти.До последния тест стигнали само 3ма кандидати.Събрал ги изпитващия и им казал на следващия ден всички да дойдат с жените си.Идват те и ги вкарват в 3 различни стаи.След това им раздали по един пистолет:
-Сега последния тест за вас е ,че трябва да убиете жените си.
Първият казал:
-За не мога да го направя ,много обичам жена си.Станал и си тръгнал
Вторият взел пистолета влезнал в стаята ,видял жена си и се отказал.
Третия взел пистолета влезнал в стаята ,чули се гърмежи.След това се чули тъпи удари ,трясъци и чупене на мебели.Излиза нашия човек и казал.
-Абе глупаци как може да ми дадете хаосни патрони ,едвам я утрепах с табуретката.
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !

Корени

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 1070
  • Погледај го Профилот
  • Корени
Одг: Вицове/шеги/смешки
« Одговори #34 на: Септември 27, 2010, 09:04:51 »

Съобщение на книжарница в Скопие: ”Поради изчерпване, желаещите могат да получат Историята на Република Македония чрез СМС”
Сочувана

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот
Одг: Вицове/шеги/смешки
« Одговори #35 на: Ноември 14, 2010, 01:53:58 »

Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

Корени

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 1070
  • Погледај го Профилот
  • Корени
Одг: Вицове/шеги/смешки
« Одговори #36 на: Декември 09, 2010, 11:58:14 »

Цитат
Jас ми е многу болну дека ми викате "татар" и сакам да си наjдете некоj баш добар психиатар.
Сочувана

bagain

 • Jr. Member
 • **
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 88
  • Погледај го Профилот
Одг: Вицове/шеги/смешки
« Одговори #37 на: Март 07, 2011, 10:42:11 »

Отишла новинарка во некое село да прави интервју со некој сточар.
- Кој е вашиот најсреќен ден во животот?
- Тоа беше една пролет кога мојата најомилена овце се изгуби, па цело село ја баравме и после долго барање ја најдовме и од радост сите и се изредивме!
Новинаркава збунето:
- Мислев духовно кога сте биле најсреќни?
- Е тоа беше кога ми се изгуби кравата Милка, цело село ја бараше, мислевме дека волци ја заклале, ама ја најдовме, и после од радост сите и се изредивме!
Новинаркава комплетно збунета го прашува?
- А најтажен ден кој вие?
Чичево се натажува:
- Еднаш и ја се изгубив…
Сочувана
Сите Българи Заедно