Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Българските училища зад граница  (Прочитано 1567 пати)

Корени

  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 1070
    • Погледај го Профилот
    • Корени
Българските училища зад граница
« на: Ноември 02, 2009, 02:14:44 »

Хм... май няма такава тема...


Българското училище в Лос Анжелис стана безплатно
http://coreni.net/%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D1%83%D1%87%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%89%D0%B5-%D0%B2-%D0%BB%D0%BE%D1%81-%D0%B0%D0%BD%D0%B6%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%81/

Възпитаници на Болградската гимназия в Украйна печелят първи места на олимпиади по български език и литература
http://www.focus-news.net/?id=f13308
« Последно менување: Април 06, 2015, 10:37:30 Подкрепа »
Сочувана