Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Таен проход, свързващ крепост с река, откриха археолози  (Прочитано 870 пати)

disidente

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 5398
    • Погледај го Профилот

Таен проход, свързващ крепост с река, откриха археолози

Археолози разкриха таен проход, свързвал древната крепост в околностите на Бургас Русокастрон, известна още като Червената крепост, с близката река, съобщи Би Ти Ви.

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=299151
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !