Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Реставрират средновековната столица Преслав  (Прочитано 1150 пати)

disidente

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 5398
    • Погледај го Профилот

Реставрират средновековната столица Преслав

Средновековната българска столица Велики Преслав ще бъде реставрирана и анимирана по проект на известни наши археолози и историци.

http://news.ibox.bg/news/id_415512438
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !