Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Сатиричният театър  (Прочитано 830 пати)

disidente

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 5398
    • Погледај го Профилот
Сатиричният театър
« на: Ноември 22, 2009, 11:35:33 »

Сатиричният театър открива коледния сезон

"Смешна и сладка" Коледа подаряват на децата в Сатиричния театър. Днес трупата открива "Коледния сезон" за малките си зрители, предаде БТА.

http://today.actualno.com/news_271929.html
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !