Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Дамян ГРУЕВ  (Прочитано 1564 пати)

Пламен Павлов

  • Full Member
  • ***
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 102
    • Погледај го Профилот
Дамян ГРУЕВ
« на: Ноември 14, 2009, 01:06:56 »

Можете да видите и чуете проф. Светлозар Елдъров за великия апостол на Свободата Дамян Груев:

http://www.vbox7.com/play:92ba8ccb&al=1&vid=
http://www.vbox7.com/play:9590a36a&al=1&vid=
http://www.vbox7.com/play:6bf35e87&al=1&vid=2328839
http://www.vbox7.com/play:33e4e285&al=1&vid=2329035
Сочувана