Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Особено писане за особени читатели  (Прочитано 977 пати)

disidente

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 5398
    • Погледај го Профилот
Особено писане за особени читатели
« на: Ноември 04, 2009, 01:04:27 »

Особено писане за особени читатели

Сборникът с разкази „Ходене по вода" на Ангел Г. Ангелов" е една от причините да се опитам да дешифрирам смисъла на думата особено...

http://news.ibox.bg/news/id_1703506178
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !