Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: WINDOWS 7 ВЕЧЕ И НА БЪЛГАРСКИ  (Прочитано 2664 пати)

disidente

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 5398
    • Погледај го Профилот
WINDOWS 7 ВЕЧЕ И НА БЪЛГАРСКИ
« на: Ноември 01, 2009, 01:47:50 »

WINDOWS 7 ВЕЧЕ И НА БЪЛГАРСКИ

От днес новата операционна система Windows 7 вече се предлага и на български език, съобщиха от компанията Microsoft.

http://www.blitz.bg/news/article/63062
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !