Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Паисий Хилендарски (1722-1773)  (Прочитано 3018 пати)

disidente

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 5398
  • Погледај го Профилот
Паисий Хилендарски (1722-1773)
« на: Август 15, 2009, 04:36:58 »

Паисий Хилендарски (1722-1773)

http://historybg.com/projects/bgvuzrajdane/indexP-1.htm
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !

Kukush

 • Newbie
 • *
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 4
  • Погледај го Профилот
Одг: Паисий Хилендарски (1722-1773)
« Одговори #1 на: Јуни 21, 2010, 06:43:04 »

Сочувана

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !