Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Денят 30 октомври: НАТО започва контролни полети над Косово  (Прочитано 1291 пати)

disidente

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 5398
    • Погледај го Профилот

Денят 30 октомври: НАТО започва контролни полети над Косово

http://today.actualno.com/news_268245.html

На тази дата през 1998 година самолети на НАТО започват контролни полети над Косово.
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !