Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: ДНЕС РОЖДЕН ДЕН ИМАТ:  (Прочитано 2850 пати)

disidente

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 5398
  • Погледај го Профилот
ДНЕС РОЖДЕН ДЕН ИМАТ:
« на: Октомври 29, 2009, 12:56:09 »

ДНЕС РОЖДЕН ДЕН ИМАТ:

Максим, патриарх български и Софийски митрополит, глава на Българската православна църква

Касиел Ноа Ашер, актриса

Кирил Милчев, писател

Николай Кръстев, футболист


Проф. Карл Джераси, американец от български произход, откривател на хапчето "антибебе"

Проф. Драгомир Драганов, историк, бивш депутат

Доц. Христина Ангелакова, оперна певица, бивш директор на Националната опера
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !

disidente

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 5398
  • Погледај го Профилот
Одг: ДНЕС РОЖДЕН ДЕН ИМАТ:
« Одговори #1 на: Октомври 29, 2009, 09:45:50 »

Патриарх Максим на 95!

http://today.actualno.com/news_268024.html
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !