Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Техничка и специјализирана литература  (Прочитано 4027 пати)

ohrid1941

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 3174
    • Погледај го Профилот

На овој линк можат да се најдат книги од техничка и специјализирана проблематика, во областите:

Политехнички и специјализирани речници
Електроника и електроенергетика
Топлотехника и топлоенергетика
Архитектура и градежништво
Биологија, Екологија
Учебници за професионални гимназии
Економија, сметководителство
Електроника и комуникациона техника
Компјутерски системи и технологии
Машинство
Транспорт и транспортна техника
Медицина
Економија, човечки ресурси

Сочувана