Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Литературен празник в Русе  (Прочитано 884 пати)

disidente

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 5398
    • Погледај го Профилот
Литературен празник в Русе
« на: Октомври 29, 2009, 11:50:21 »

Литературен празник в Русе

http://www.radar.bg/redirect.php?newsid=6415788

Второто издание на литературния празник "РУСЕ ПИШЕ" ще се проведе днес.  Празникът се организира от Сдружение "Брод", което издава едноименното списание за литература и култура, и сдружението на русенските писатели "Светлоструй"
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !