Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: „Глобалното затоплување е мит“  (Прочитано 1698 пати)

disidente

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 5398
    • Погледај го Профилот
„Глобалното затоплување е мит“
« на: Октомври 29, 2009, 11:02:55 »

„Глобалното затоплување е мит“

http://www.inpress.com.mk/?ItemID=CCD16A04C92BD943913ED47384440AEC

„Глобалното затоплување е мит, или во секој случај далеку од фактите“, изјави Џејмс Алтучер, директор на инвестициската куќа „Formula Capital“.
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !