Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Колекција на стари фотографии од Македонија  (Прочитано 5408 пати)

ohrid1941

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3174
  • Погледај го Профилот
Сочувана

Подпоручикъ

 • Newbie
 • *
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 21
  • Погледај го Профилот
Одг: Колекција на стари фотографии од Македонија
« Одговори #1 на: Март 20, 2009, 04:39:14 »

Не мога да повярвам..
Сочувана

Подпоручикъ

 • Newbie
 • *
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 21
  • Погледај го Профилот
Одг: Колекција на стари фотографии од Македонија
« Одговори #2 на: Март 20, 2009, 06:37:40 »

Търново, Битолско от 1972 година по време на Илинден.
Сочувана

ohrid1941

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3174
  • Погледај го Профилот
Одг: Колекција на стари фотографии од Македонија
« Одговори #3 на: Март 20, 2009, 07:04:20 »

Интересна фотографија. На една од следните фотографии во галеријата се забележува државното знаме на Канада.

Сочувана

Корени

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 1070
  • Погледај го Профилот
  • Корени
Сочувана

Nick

 • Newbie
 • *
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 6
  • Погледај го Профилот
Одг: Колекција на стари фотографии од Македонија
« Одговори #5 на: Април 08, 2010, 10:30:09 »

Може някъде вече да съществува линк към този сайт, но все пак: Изгубената България.
Сочувана